Materiały

Trochę tu pusto, ale to tylko kwestia czasu ¯\_(ツ)_/¯

"Królik i Jeleń", reż. Péter Vácz

Niesamowita historia o przyjaźni wystawionej na próbę. Czy każdą sprawę można rozpatrywać tylko w jednym wymiarze?

Materiały z poprzednich warsztatów

Podklad muzyczny.mp4

Podkład muzyczny

Podkład muzyczny skomponowany i wykonany przez Dawida Ludkiewicza. Jest on inspiracją dla naszego filmu.

"Kubo i dwie struny" - making off

Jak powstała jedna z najciekawszych animacji ostatnich lat? Było to ogromne przedsięwzięcie, przy którym pracowali między innymi animatorzy odpowiedzialni za "Listonosza Pata", "Strażaka Sama" czy później "Wyspę psów".

"The Paperman" - trailer

"The Paperman" to jedna z tych animacji, z których Disney zdecydowanie może być dumny. Film o świecie z papieru zdobył bowiem Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany.

"Take On Me" a-ha

Kojarzycie ten utwór? Mamy nadzieję, że tak. Jest to jeden z kultowych kawałków lat 80'tych, a jego teledysk w serwisie YouTube właśnie przebił 1 mld wyświetleń. Nic w tym dziwnego. Połączenie klasycznego filmu z rotoskopią może robić wrażenie.

"La Linea"

Jeśli jesteście fanami minimalizmu to ta seria powstała specjalnie dla Was. Nie znajdziecie tu żadnych efektów specjalnych, a główny bohater to po prostu kreska na kartce papieru (wł. la linea - linia).

"Plaża", reż. Paweł Prewencki

Leniwa atmosfera, leniwi ludzie, leniwe morze i słońce. Przynajmniej animatorzy nie byli kompletnie leniwi i stworzyli tę animację.

"Birding song", reż. Paweł Prewencki

Jak pokazać ptaki w locie? Nie zawsze jest to proste. Do dyspozycji jest jednak wiele narzędzi, które prezentuje Paweł Prewencki w swoim filmie "Birding song".

Reklama Orange

Co robią skarpetki gdy nie ma nas w domu? Czasem lepiej nie wiedzieć. Na szczęście te z reklamy Orange zachowywały się nawet przyzwoicie.

Reklama Lubelli

Co dzisiaj na obiad? Ten makaron sam wskoczy Wam na talerz.

"Fugu", reż. Robet Proch

Są na świecie takie stwory, które swoim wyglądem mogą przerazić nie jedną osobę. Jednak kto wie jak one wyglądają skoro mieszkają w odmętach oceanów? Pewnie niewielu. To jednak nie przeszkadza w stworzeniu animacji o jednym z nich.

animacja_polkolonie2020_plansza.mp4

Animacja z "Półkolonii z kamerą 2020"

Animacja, która powstała podczas półkolonii w 2020 roku. Główne zadanie na warsztatach również polega na wykonaniu wspólnej animacji.