Wirtualna pracownia

Link do wirtualnej pracowni

Poniżej znajduje się przycisk, którego kliknięcie spowoduje przekierowanie do wirtualnej pracowni, w której będą odbywać się zajęcia. W tym wirtualnym pokoju będą się odbywać zarówno główne części warsztatów jak i dyżury w ramach #Otwratej_Pracowni.

Link nie zmienia się podczas trwania całych warsztatów. Jeśli tak się stanie, wyślemy specjalną wiadomość z informacją o tym.
Aby dołączyć do wirtualnej pracowni nie trzeba zakładać konta - sam link wystarczy.

Instrukcja łączenia się z wirtualnym pokojem (urządzenie z systemem Windows)

  1. Kliknij w czerwony przycisk "Kliknij by dołączyć do pokoju" dostępny powyżej.

  2. Otworzy się karta z możliwością wyboru sposobu dołączenia do spotkania:

    1. Osoby posiadające na swoim urządzeniu zainstalowaną aplikację Microsoft Teams powinny otrzymać o tym komunikat, który wyświetli się na górze strony. Za jego pomocą można uruchomić spotkanie właśnie w tej aplikacji.

    2. Osoby nieposiadające zainstalowanej aplikacji Microsoft Teams mogą wybrać opcję "Kontynuuj w tej przeglądarce". Następna strona umożliwi wpisanie nazwy użytkownika.

  3. Przed dołączeniem do spotkania uczestnicy trafią do "poczekalni", z której któryś z moderatorów przeniesie ich do głównego pokoju.

Instrukcja łączenia się z wirtualnym pokojem (urządzenie z systemem Android)

  • W przypadku urządzenia z systemem Android (telefon/tablet) domyślną opcją jest uruchomienie połączenia w pobranej aplikacji. Jeśli uczestnik jeszcze jej nie pobrał, system sam mu to zaproponuje. Po instalacji konieczne jest ponowne kliknięcie w przycisk dołączenia do pokoju.

  • Możliwe jest wymuszenie uruchomienia połączenia z pokojem w przeglądarce. Konieczne jest jednak wcześniejsze wymuszenie "wersji na komputer" danej strony. Nie zalecamy tej opcji.